Kvalificerede til OCREC 2023 – IKKE OFFENTLIG

Kvalificerede fra udenlandske løb

PRO KVALIFIKATION MÆNDPRO KVALIFIKATION KVINDER
Leon Kofoed
Nikolaj Dam
Ida Mathilde Stensgaard
Katja Christensen
Margrethe Thuesen
Helene Draborg
AGE GROUP KVALIFIKATION MÆNDAGE GROUP KVALIFIKATION KVINDER
AG 20-24
AG 20-24
AG 25-29
Matias Wittrup Laursen
AG 25-29
Julie Søndergaard Madsen
AG 30-34
AG 30-34
Astrid Martin
AG 35-39
Thomas Jørgensen
AG 35-39
AG 40-44
Thomas Lysgaard Falk
AG 40-44
Birgitte Hansen
AG 45-49
Brian Pedersen
AG 45-49
Kristina Christensen
Christina Lindsgren

21. maj 2022: Tough Trails – Reach for the Sword

PRO KVALIFIKATION MÆNDPRO KVALIFIKATION KVINDER
1: Pierre Axelsen
2: Brian Viborg Christensen
3: Jonas Drescher
4: Andreas Munk Asmussen
5: Jonathan Stiig
6: André Axelsen
7: Thomas Dittmann
8: Christian Askholm
9: Christian Gösta
10: Thomas Remmer
1: Ulrikke Evensen
2: Freja Heuckendorff
3: Signy Karoline Kolstø
4: Katrine Haaland Leveraas
5: Hanne Larsen-Jensen
6: N/A
7: N/A
8: N/A
9: N/A
10: N/A
AGE GROUP KVALIFIKATION MÆNDAGE GROUP KVALIFIKATION KVINDER
AG 20-24
1: N/A
AG 20-24
1: N/A
AG 25-29
1: N/A
AG 25-29
1: N/A
AG 30-34
1: N/A
AG 30-34
1: N/A
AG 35-39
1: N/A
AG 35-39
1: N/A
AG 40-44
1: N/A
AG 40-44
1: N/A

4. juni 2022: Ninjaløbet by Green Clinic OCR

PRO KVALIFIKATION MÆNDPRO KVALIFIKATION KVINDER
1: Emil Duvier Kjær
2: Pierre Axelsen
3: André Axelsen
4: Mikkel Svenningsen
5: Gustav Cordua
1: Carina Viborg Christensen
2: Maja Feigh Jensen
3: N/A
4: N/A
5: N/A
AGE GROUP KVALIFIKATION MÆNDAGE GROUP KVALIFIKATION KVINDER
AG 13-16 (teens)
1: Gustav Hagedorn Gessø
2: Andreas Bjørk
AG 13-16
1: N/A
AG 17-19
1: Jonas Mortensen
AG 17-19
1: N/A
AG 20-24
1: Oliver Platt
AG 20-24
1: N/A
AG 25-29
1: Mark Theilgaard
AG 25-29
1: N/A
AG 30-34
1: Niklas Elsgart
2: Lazze van der Zee
3: Jonas Kofoed
4: Mads Meyer Schultz
AG 30-34
1: N/A
AG 35-39
1: Max Bjerge
2: Rune Rummel
AG 35-39
1: N/A
AG 40-44
1: Jakob Ryding
2: Jesper Ratzer
3: Gregers Rasmussen
4: Anders Mathiassen
AG 40-44
1: N/A
AG 45-49
1: Jakob Foss
2: Michael Christensen
AG 45-49
1:N/A
AG 50-54
1: Brian Viborg Christensen
AG 50-54
1: N/A
AG 55 +
1: Allan Poulsen
AG 50-54
1: N/A

27. august 2022: Harbour Challenge Randers

PRO KVALIFIKATION MÆNDPRO KVALIFIKATION KVINDER
1: Jonas Drescher
2: Pierre Axelsen
3: Sebastian Ifversen
4: Emil Divier Kjær
5: Casper Munk Lysgaard
6: Alexander Overgaard
7: Nikolaj Christensen
8: André Axelsen
9: Mikkel Svenningsen
10: Benjamin Hansen
1: Ulrikke Evensen
2: Freja Heuckendorff
3: Heidi Thranum
4: Natascha Johnsen
5: Annika Møller Buch
6: Nanna Korsbæk Mikkelsen
7: Sandra Petersen
8: Carina Viborg Christensen
9: Lise Notander Clausen
10: Malene Bredahl
AGE GROUP KVALIFIKATION MÆNDAGE GROUP KVALIFIKATION KVINDER
AG 13-16 (teens)
1: N/A
AG 13-16 (teens)
1: N/A
AG 17-19
1: Jonas Mortensen
AG 17-19
1: N/A
AG 20-24
1: Emil Viltoft Andersen
2: Espen Kjølstad
AG 20-24
1: N/A
AG 25-29
1: Mark Theilgaard
2: Simon Hansen
AG 25-29
1: N/A
AG 30-34
1: Philip Nedergaard Würtz
2: Mads Meyer Schultz
3: Andreas Bøgebjerg Hansen
4: Thomas Remmer
5: Kasper Østergaard
AG 30-34
1: Rie Warghede Mikkelsen
AG 35-39
1: Thomas Jørgensen
2: Henrik Pilborg Nielsen
3: Søren Petersen
AG 35-39
1: Hanne Larsen-Jensen
AG 40-44
1: Stefan Hansen
2: Lasse Børglum
3: Dennis Hjulmand
4: Gregers Rasmussen
AG 40-44
1: N/A
AG 45-49
1: Jan Vestergaard
2: Søren Sloth
AG 45-49
1: N/A
AG 50 +
1: Thomas Clausen
AG 50-54
1: N/A

10. september 2022: SEPE eXtreme Challenge

PRO KVALIFIKATION MÆNDPRO KVALIFIKATION KVINDER
1: Jonas Drescher
2: Pierre Axelsen
3: Emil Duvier Kjær
4: Michael Gabelgaard Schjøtt
5: Nicolai Schjøtt
6: Casper Munk Lysgaard
7: André Axelsen
8: Philip Nedergaard Würtz
9: Mikkel Svenningsen
10: Lars Warming
1: Ulrikke Evensen
2: Nanna Korsbæk Mikkelsen
3: Natascha Johnsen
4: Annika Møller Buch
5: Dea Andersen
6: Sandra Petersen
7: Benedikte Stamp
8: Pernille Rytter
9: Mette Sørensen
10: Nanna Berlin
AGE GROUP KVALIFIKATION MÆNDAGE GROUP KVALIFIKATION KVINDER
AG 13-15 (teens)
1: N/A
AG 13-15 (teens)
1: Liv Vilde Christensen
AG 16-19
1: Marcus K. T. Mikkelsen
AG 16-19
1: N/A
AG 20-24
1: Morten Hedegaard Nielsen
2: Oliver Platt
AG 20-24
1: Anna Jacobi
AG 25-29
1: Mark Theilgaard
2: Søren Hauris
AG 25-29
1: Carina Viborg Christensen
AG 30-34
1: Thomas Petersen
2: Nicolai Kanstrup
3: Simon Glansager-Schmidt
4: Mads Meyer Schultz
AG 30-34
1: Ida Ullitz
2: Rie Warghede
AG 35-39
1: Morten Schjøtt
2: Søren Petersen
3: Max Bjerge
4: Simon Holm
AG 35-39
1: Lise Notander Clausen
2: Hanne Larsen-Jensen
3: Aja Christensen
AG 40-44
1: Thomas Dittmann
2: Stefan Hansen
3: Gregers Rasmussen
4: Claus Gabelgaard
5: Michael T. Mikkelsen
6: Morten Drejer
AG 40-44
1: Tanja Gabelgaard
2: Cecilie Svenningsen
AG 45-49
1: Thomas Mørk
2: Jan Vestergaard
3: René Nielsen
AG 45-49
1: Randi Rostgaard Timmermand
AG 50 +
1: Brian Viborg Christensen
2: Thomas Clausen
3: Allan Poulsen
AG 50 +
1: N/A